
Frittata met groene asperges, gebakken spekjes en Emmentaler
Recept
Ingrediënten
4 personen
- 350 gr. groene asperges
- 100 gr. spekreepjes
- 125 gr. crème fraiche
- 5 eieren
- 6 lenteuitjes
- 100 gr. Emmental, geraspt
- olijfolie
- 2 takjes rozemarijn
- peper en zout
- grof zeezout
- boter om in te vetten
Bereidingswijze
Verwarm je oven voor op 200 graden en zet vast een bakplaat klaar met een vel bakpapier. Snijd de harde onderkant van de groene asperges, een stuk van ongeveer twee centimeter. Snijd de rest van de asperges in kleine stukken en verdeel over de bakplaat. Ris de blaadjes van de takjes rozemarijn en hak goed fijn met een koksmes. Strooi over de asperges en strooi er daarna grof zeezout over. Sprenkel er ruim olijfolie overheen en rooster de asperges ongeveer 20 minuten in de oven.
Vet een springvorm in met boter en zet klaar voor zo. Verwarm intussen een koekenpan op laag vuur tot deze goed heet wordt. Bak de spekreepjes een paar minuten en snijd tussendoor de lenteuitjes in stukjes. Bak de gesneden lenteui een paar minuten mee tot de spekreepjes wat krokant worden. Schep de spekreepjes en de lenteui uit de pan en doe in de springvorm.
Breek de eieren boven een kom en schep de crème fraiche erbij, kruid met ruim peper en zout en roer goed door elkaar tot je een egaal mengsel hebt. Giet het bakvet van de spekjes er bij en roer nogmaals door elkaar. Als de asperges mooi gegrild zijn doe je deze in de springvorm. Roer alles even goed door elkaar en strooi er de helft van de geraspte Emmental over.
Giet nu het eiermengsel in de springvorm en strooi er de rest van de geraspte Emmental overheen. Schuif de springvorm ongeveer 30 minuten in de oven tot alles mooi gestold is en de bovenkant goudbruin. Haal de springvorm uit de oven en ga met een spatel voorzichtig langs de zijkanten van de frittata. Doe hierna de springvorm open en je frittata met groene asperges, gebakken spekjes en Emmentaler is klaar.
Tip: om lekken van het eiermengsel te voorkomen wikkel ik de springvorm altijd in met aluminiumfolie. Mocht je springvorm wat lekken dan vangt het folie alles op en scheelt dat heel wat schoonmaakwerk van de oven.
Recepten in je mail





